Audiobooki – rozrywka dla każdego?Wbrew pozorom audiobooki są znane od wielu lat. Jednak korzystały z nich przede wszystkim osoby, które są niewidome i mające poważnie problemy ze wzrokiem. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dawniej audiobooki nagrywanie były na kasetach i płytach CD. Współcześnie książki audio dostępne są na wyciągnięcia ręki praktycznie dla każdego.

O jakich zaletach audiobooków warto wiedzieć?

Współcześnie mamy mnóstwo obowiązków i zdecydowanie za mało czasu dla siebie. Audiobooki (najchętniej kupowane) pozwalają nam na słuchanie książek w czasie sprzątania, jazdy pociągiem czy czekania w kolejce do dentysty. Słuchać książek możemy też w trakcie codziennego treningu. 

W przeciwieństwie do dawnych audiobooków nagrywanych kilkanaście lat temu do tych współczesnych nie potrzebujemy specjalnego odtwarzacza.  Do słuchania książek wystarczy nam nasz telefon komórkowy i ewentualnie słuchawki.

Kolejną zaletą audiobooków są lektorzy, są nimi bardzo często świetni aktorzy. I to właśnie dzięki ich umiejętnościom i fantastycznym głosom książka zyskuje nową jakość.

Audiobooki możemy kupować bardzo szybko, nawet nie musimy wychodzić z domu. W ten sposób oszczędzamy nie tylko sporo czasu, ale i pieniądze. Nie musimy wybierać się do centrum handlowego.

Nie możemy zapominać o wolnej przestrzeni. Audiobooki nie zajmują miejsca. Dlatego pokochają je osoby, które mieszkają w małych mieszkaniach bądź miłośnicy podróży. Książki audio możemy mieć praktycznie zawsze przy sobie. Wystarczy smartphone i ewentualnie dostęp do Internetu.

Książki dla każdego…

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór audiobooków był bardzo ograniczony. Dodatkowo trudno było kupić tego rodzaju książki i były one dość drogie. Na szczęście to już przeszłość! Obecnie każda książkowa nowość pojawia się w formie ebooków i audiobooków. Co ciekawe książki w formie elektronicznej są bardzo często sporo tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

Mamy ogromną liczbę tytułów do wyboru. Od romansów, kryminałów, powieści obyczajowych aż do klasyki i książek dla dzieci. Podsumowując, każdy znajdzie coś dla siebie.